Željo ispao iz Kupa
Damir Hajdarbašić, Sarajevski.ba

Fudbaleri Željezničara nisu se uspjeli plasirati u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Bolja od izabranika Amara Osima bila je ekipa Tuzla City koja je Plave savladala dva puta u samo pet dana.

Za razliku od subotnjeg meča sarajevska ekipa je odigrala nešto bolje, iako je loše otvorila utakmicu.

Domaći su od samog starta vršili pritisak, a najopasniji je bio Barišić koji je u tri navrata priojetio golu gostujućeg čuvara mreže Bendera. Odličnu priliku imao je i Ubiparip, ali nije uspio postići pogodak.

Do odlaska na odmor gosti su se probudili i zaprijetili preko Lendrića, Čelikovića i Boje, ali bez promjene rezultata.

Domaći su od starta drugog dijela krenuli ofanzivno što im se isplatilo u 49. minuti kada Brkić pogađa nakon asistencije Mišića i sjajne reakcije Nukića koji je preskočio loptu.

Željo je poravnao preko Bekrića sa bijele tačke, a prethodno je Stevanović oboren u šesnaestercu domaćih.

Nakon što je regularnih 90 minuta završeno 1:1 pristupilo se izvođenju jedanaesteraca u kojima su uspješniji bili igrači iz Tuzle 3:2. Za Plave su pogađali Ikić i Lendrić, dok su neprecizni bili Štilić, Vrhovac i Milićević.

Izabranici Amara Osima se okreću domaćem prvenstvu gdje ih očekuje mali gradski derbi sa ekipom Olimpika.