Prvi poraz Sarajeva ove sezone

Fudbaleri Sarajeva pretrpjeli su prvi ovosezonski poraz i to na svom terenu.

Bolji od izabranika Vinka Marinovića bili su igrači Zrinjskog koji su slavili minimalnu pobjedu 0:1 na Koševu.

Već u četvrtoj minuti Mostarci su poveli. Juranović na asistenciju Todorovića pogađa za vodstvo gostiju.

Samo par minuta kasnije moglo je biti 0:2, kada su akteri opet bili Todorović i Juranović, ali ovaj put nije bilo sreće za Plemiće.

Zrinjski je nastavio dominaciju, zaprijetili su preko Bilbije, ali je Kovačević sačuvao svoju mrežu.

Sarajevo je tek nakon sat vremena uspjelo stvoriti prvu šansu, kada Oremuš šutira preko gola.

Zrinjski je od 68. minute igrao sa igračem manje nakon što je Magdić kao posljednji igrač odbrane igrao rukom ispred Mešanovića nakon čega je zaradio crveni karton.

Fudbaleri Sarajeva nisu uspjeli iskoristiti brojčanu prednost i susret je okončan 0:1.