Željezničar poražen u Tuzli
Damir Hajdarbašić, Sarajevski.ba

Fudbaleri Tuzla Cityja savladali su Željezničar u 21. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 2:0.

Željezničar je dobro otvorio susret i imao je dvije prilike, ali Ramović i Jurčić nisu najbolje reagovali.
Nakon promašaja uslijedila je kazna u 9. minuti kada Mišić uspješno realizuje penal za vodstvo domaće ekipe rezultatom 1:0.

Nakon skoro pola sata igre Ramović je ponovo imao priliku, ali je rezultat ostao nepromijenjen.
Do odlaska na odmor vrijedi izdvojiti pokušaj Ubiparipa koji je glavom šutirao preko gola.
U nastavku znatno bolja igra domaćeg sastava koji nije dozvolio gostima sa Grbavice da ozbiljnije zaprijete njihovom golu.

Kada se očekivao sudijski zvižduk Doffo sjajno proigrava Maksimovića koji izlazi sam ispred Fejzića i pogađa za 2:0.