Portal buzzfeed.com, još u martu ove godine, proglasio je trebevićku bob stazu za jednu od najljepših napuštenih mjesta na svijetu. Bob staza, koja je izgrađena za potrebe XIV Olimpijskih igara u Sarajevu, krasila je Trebević sve do rata kada je uništena, baš kao i žičara koja je vodila do ovog, nekada omiljenog izletišta Sarajlija. Staza je u nadležnosti preduzeća ZOI '84 koji jedva sklapa kraj s krajem, tako da novca nema za obnovu ovog sportskog zdanja koje je služilo za takmičenje u bobu dvosjedu, četverosjedu i sanjkanju. Sačuvani su neki dijelovi bob staze, ali je sva popratna infrastruktura uništena u ratu. Devastacija ovog objekta nastavljena je i po završetku rata.   Trebevićka bob staza bila je najskuplji objekat koji je izgrađen za Olimpijske igre 1984. godine. Start staze bio je na 1.108 metara nadmorske visine, cilj se nalazio na 982 metara. Sarajevska bob staza bila je jedna od najstrmijih i najbržih na svijetu, ali i jedna od najsigurnijih. Devastiranu, bob stazu na Trebeviću danas 'krase' brojni grafiti koji su urađeni na betonskom koritu.