Zmajevi u Brazilu!!!

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom nad Litvanijom od 1:0, ostvarila je plasman na Svjetsko prvenstvo 2014. godine u Brazilu.

Prvu ozbiljniju priliku Zmajevi su imali u 9. minuti kada je Pjanić zaprijetio iz slobodnog udarca, Arlauskis odlično intervenisao.

Na drugoj strani, u 25. minuti zaprijetio je Kaluans, ali je njegov udarac odbranio Begović.

Pjanić je bio kreator i druge prilike za naš tim, također iz slobodnog udarca, ali je i ovaj put čuvar mreže domaćih dobro intervenisao.

Napadali su izabranici Safeta Sušića, ali bez ozbiljnije prijetnje po gol Litvanaca.

Na otvaranju drugog dijela ponovo je Pjanić iz slobodnjaka zaprijetio,  Arlauskis odbio loptu a nakon odbijene lopte Bičakčić ne reaguje najbolje i rezultat ostaje 0:0.

Za BiH su nastupili: Begović, Vršajević (Zahirović), Bičakčić, Spahić, Lulić, Medunjanin, Pjanić, Misimović, Salihović, Ibišević i Džeko.

Pokušali su Misimović, Medunjanin i Lulić iz daljine, ali rezultat se nije mijenjao.

Lulić je zatresao mrežu Litvanaca, ali su sudije u 63. minuti signalizirale nedozvoljenu poziciju.

Imali su Zmajevi još jednu dobru priliku, ali je nije bilo promjene rezultata, a onda je Džeko u 68. minuti uposlio Ibiševića koji pogađa za veliko slavlje naših navijača kako u Kaunasu, tako i širom Bosne i Hercegovine.

Litvanci su zaprijetili u 78. minuti preko Kalonasa, ali je Begović dobro intervenisao.

Ibišević je zaprijetio u 86. minuti, ali je njegov udarac otišao pored gola.

Pokušali su litvanci u sudijskoj nadoknadi iz slobodnjaka, ali je Begović odbranio.

Bosna i Hercegovina je jedina reprezentacija s prostora bivše Jugoslavije koja je direktno izborila plasman u Brazil.