Željo s deset igrača odnio bod iz Zenice

Fudbaleri Željezničara odnijeli su bod sa Biljinog Polja gdje su odigrali s domaćim Čelikom 2:2.

Ofanzivno su krenuli Plavi i stvorili dvije dobre prilike preko Selimovića koji nije uspio zatresti mrežu Zeničana.

Ipak, nakon petnaest minuta igre Tomić šutira, a otpadak koristi Hodžić i dovodi bh. prvaka u vodsstvo.

Pet minuta kasnije Kajkut je postigao pogodak koji je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Hodžić je propustio izglednu priliku da udvostruči prednost gostiju, nakon čega je uslijedila kazna.

situacije ne pogađa mrežu domaćih.  Mešanović i Kajkut napravili su odličnu akciju koju je na kraju u pogodak pretvorio Dedić.

Hodžić je imao dobru priliku da ponovo dovede tim s Grbavice u vodstvo, ali je pogodio prečku, a na odbijenu loptu nesnalazi se najbolje Selimović.

Nešto kasnije Hodžić je pogodio prečku, a na odbijenu loptu natrčava Selimović koji ne pogađa prazan gol.

U finišu prvog dijela sumnjiva situacija u šesnaestercu gostiju grdje pada Hodžić kojem sudija, zbog simuliranja, pokazuje drugi žuti karton i put u svlačionicu.

Čelik na otvaranju drugog poluvremena dolazi u vodstvo nakon što je na asistenciju Baraća, Mešanović majstorski glavom pogodio za veliko slavlje domaćih navijača.

Jamak je nakon sat vremena igre, uputio jedan oštar centaršut u kazneni prostor Čelika, gdje se najbolje snalazi Kerla koji postiže pogodak za konačnih 2:2.