Željo i Sarajevo se oprostili od Evrope, Zrinjski slavio na Malti

Sarajevo je na neslavan način završilo nastup u Europa ligi.

Tim Husrefa Musemića je u revanšu drugog pretkola pretrpio katastrofalan poraz protiv Atalante, koja je na stadionu Asim Ferhatović Hase slavilia s velikih 0:8.

Palomino (5’, 39’), Gomez (15’, 28’), Masiello (18’) i Barrow (51’, 70’, 87’) bili su strijelci za goste iz Bergama, koji su večeras pokazali kako je onaj remi iz prve utakmice (2:2) bio samo slučajnost.

U trećem pretkolu Atalanta će igrati sa pobjednikom duela između Hapoel Haife i Hafnarfjordura.

Tu je prvi meč završen rezultatom 1:1.

Nogometaši Željezničara poraženi su i u revanšu susretu drugog pretkola Europa lige od Apollona, čime su okončali nastup u ovom takmičenju.

Za razliku od prve utakmice u Srajevu, gdje je bilo 1:2, Apollon je u Nicosiji slavio s 2:1, a do nove pobjede ga je s tri gola vodio Papoulis.

Prvi je postigao u 2. minuti nakon sjajno istrčane kontre, drugi u 57. s bijele tačke, a treći u 90.

Strijelac za Željezničar bio je Zec u 43. minuti.

Apollon će u trećem pretkolu igrati sa pobjednikom duela Atromitos – Dinamo Brest.

Nakon 1:1 u prvom meču pred domaćim navijačima, Zrinjski je u revanš susretu slavio na gostovanju kod prvaka Malte Vallette i plasirao se u treće pretkolo Europa lige.

Rezultat je glasio 1:2 za aktuenog bh. prvaka, koji je poveo u 31. minuti eurogolom Barišića.

U 50. minuti je ostao s igračem manje na terenu, jer je zbog drugog žutog kartona isključen Galić.

Domaći to koriste i u 56. minuti dolaze do poravnanja preko Borga.

Ipak, Zrinjski u 66. minuti uspijeva doći do novog gola, koji mu je osigurao prolaz u narednu rundu takmičenja.

U ulozi asistenta se našao Pezer, a pogodio je Filipović.

Zrinjskom u trećem pretkolu slijedi duel s Ludogoretsom, koji je eliminisan u drugom pretkolu Lige šampiona od Videotona.