Željezničar poražen na Pecari

Široki Brijeg je ostvario četvrtu ovosezonsku pobjedu savladavši sarajevski Željezničar na svom terenu 3:2.

Hasanović je mogao bh. prvaka dovesti u vodstvo nakon samo 4. minute igre, ali je njegov udarac odbranio  Bilobrk uz pomoć stative. U nastavku akcije Hasanović nije dobro glavom zahvatio loptu.

Na drugoj strani nakon odličnog poteza Wagnera

U dresovima Željezničara na teren su istrčali: Hadžić, Kerla, Škaljić, Bučan, Selimović, Zeljković, Jamak, Tomić, Bajić, Hasanović, Urdinov

Jamak se dva puta našao u prilici da šutira na gol Širokog. Prvi put u 10. minuti iz slobodnog udarca kada je pogodio živi zid, a drugi put, dvije minute kasnije iz igre kada njegov udarac odlazi preko gola.

U dvadesetoj minuti Barišić krade loptu Zeljkoviću i ubacuje u šesnaesterac gostiju, gdje se Kordić ne snalazi najbolje, ali lopta dolazi do Wagnera koji iz sumnjive pozicije postiže pogodak za 1:0.

Igrala se 27. minuta kada nakon ubačaja Blajića s desne strane odlično reaguje Ivanković i postiže pogodak za 2:0. Issti igrač se do odlaska na odmor dva puta našao u dobroj prilici, ali oba puta golman Hadžić izašao kao pobjednik.

Željo je do odlaska na odmor zaprijetio preko Kerle i Bučana koji su bili neprecizni.

Široki je igrao u sastavu:  Bilobrk, Džidić, Barišić, Ješe, Kordić, Zakarić, Landeka, Wagner, Ivanković, Blaić, Ljubić.

Agresivno su Plavi ušli u nastavak susreta što im se isplatilo u 53. minuti. Dobro je ubacio Urdinov, Selimović šutirao, Bilobrk odbio loptu koja dolazi do Tomića, a ovaj postiže pogodak za 2:1.

Slavlje Saralija kratko je trajalo, jer je već u sljedećoj minuti nakon jednog ubačaja s desne strane Škaljić loše intervenisao i glavom matirao svog golmana za 3:1.

Uslijedili su pokušaji Jamaka i Kerle, ali promjene rezultata nije bilo. Na drugoj strani zaprijetio je Wagner s vrha šesnaesterca, a Hadžić uz pomoć prečke uspio sačuvati svoju mrežu.

Igrala se 75. minuta kada Hodžić dobro šutira s vrha šesnaesterca, a Bilobrk izbacio loptu u korner. Nakon ubačaja iz ugla dobro se snašao Selimović koji je postavio, kasnije će se ispostaviti konačnih, 3:2.

Do kraja utakmice treba izdvojit pokušaj Hodžića iz slobodnog udarca, te na drugoj strani pokušaj Wagnera glavom, ali bez promjene rezultata.

Izabranicima Dine Đurbuzovića ovo je peta uzastopna utakmica bez pobjede, a u tom periodu Plavi su ubilježili tri poraza.

U narednom kolu Željezničar će ugostiti Leotar, a Široki ide u goste Radniku.