Treća pobjeda Željezničara na pripremama

Fudbaleri sarajevskog Željezničara ostvarili su treću uzastopnu pobjedu u Hercegovini na pripremama za nastavak sezone.

Plavi su, podsjećamo prije nekoliko dana u Neumu savladali niželigaše Neum i Čapljinu, a danas su u prijateljskom meču u Međugorju savladali ekipu Mladosti 4:1.

Izabranici Amara Osima došli su u vodstvo u 9. minuti golom Zeca na asistenciju Štilića, da bi samo četiri minute kasnije Alispahić snažnim udarcem sa 25 metara udvostručio vodstvo.

Ekipa iz Doboja kod Kaknja je do odlaska na odmor uspjela smanjiti na 2:1, a strijelac za Mladost bio je Hiroš sa bijele tačke. Prethodno je Hadžića u šesnaestercu srušio golman Bender.

Željezničar je poveo u 9. minuti kada je Štilić ubacio s lijeve strane, a Zec glavom precizno i snažno pogodio za 1:0.

U nastavku dominantnija igra Plavih krunisana je golom Vrhovca na asistenciju Subašića u 71. minuti, da bi konačan rezultat postigao Lendrić na asistenciju Vrhovca u samom finišu meča.