Slavija odnijela bod s Grbavice

Željezničar je pružio još jednu lošu partiju na svom terenu odigravši bez pogodaka s ekipom Slavije.

Prvu ozbiljniju priliku, pred oko 2.000 gledalaca, Plavi su stvorili u desetoj minuti kada je Stanić uposlio Urdinova, a ovaj šutirao pored gola.

Željezničar je nastupio u sastavu: Hadžić, Škaljić, Stanić (Bučan), Hodžić, Selimović, Zeljković (Bajić), Svraka, Jamak, Tomić, Hasanović i Urdinov.

Svraka se našao u odličnoj prilici desetak minuta kasnije, ali se kapiten tima s Grbavice spetljao i promašio izglednu šansu.

Gosti su već u sljedećem napadu zaprijetili preko Radovanovića koji je dobro šutirao, ali je golman Hadžić još bolje intervenisao. Na drugoj strani izglednu priliku za Željezničar nije realizovao Hodžić.

Domaći su i u nastavku bili nešto kvalitetnija ekipa, ali bez ozbiljnijih prijetnji po gol Slavije. Prvu pravu priliku stvorili su tek u 68. minuti kada je Jamak pogodio prečku u pokušaju da lobuje golmana gostiju.

Za Slaviju su igrali: Tomović, Popović, Dudo (Čomor), Radovanović, Osman, Mamić, Perišić (Pušara), Šabanović, Karamatić (Karić), Mitrović, Aleksić.

Svraka je tri minute kasnije lijepo uposlio Selimovića koji iz odlične prilike loše šutira.

Najbolju priliku u drugom dijelu Slavija je propustila u 86. minuti kada udarac Karića brani Hadžić.

Do kraja utakmice nije bilo ozbiljnijih prilika,  a rezultat na semaforu je ostao 0:0.

Aktuelni prvak Bosne i Hercegovine u narednom kolu gostuje u Širokom Brijegu, dok će Slavija dočekati Radnik iz Bijeljine.