Sarajevo poraženo od Krasnodara

Fudbaleri Sarajeva poraženi su u pripremnoj utakmici u Sloveniji od ruskog prvoligaša Krasnodara s 3:1.

Bordo klub započeo je utakmicu u sastavu: Pavlović, Hodžić, Almir Bekić, Novaković, Kovačević, Radovac, Sarić, Duljević, Ćetković i Ahmetović, a vrijedi istaći da su današnji susret zbog lakših povreda propustili Rustemović, Mihojević i Benko.

Rusi su poveli u 5. minuti golom Fedor Smolova, da bi petnaest minuta kasnije, nakon terenske inicijative Sarajeva, gol za poravnanje postigao Nermin Crnkić.

Do kraja poluvremena, Krasnodar dolazi do ponovne prednosti, i poet je strijelac Smolov, ali ovaj put iz sumnjive pozicije.

Ruska ekipa je do kraja susreta golom Wandersona u 67. minuti postavila konačan rezultat.

Pogledajte izjavu trenera Almira Hurtića koji kaže kako je zadovoljan nastupom njegovih izabranika u meču protiv Krasnodara.

Ovo je drugi poraz ekipe sa Koševa na pripremama u Sloveniji. Prvi poraz pretrpjeli su od Spartaka iz Moskve (2:0), dok su slavili u dva susreta protiv Zagreba (3:1) i Maribora B (4:1).

Sljedeći meč izabranici Almira Hurtića će igrati 15. jula F.C. Al Wahda iz Dubaija.