Sarajevo odnijelo bod iz Mostara

Fudbaleri Zrinjskog i Sarajeva podijelili su bodove u 16. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine odigravši u Mostaru 1:1.

Nakon samo osam minuta igre Sarajevo je došlo do pogotka. Strijelac je bio Komzec.

Domaći su preko Beloševića i Šćepanovića pokušali poravnati, ali nisu uspjeli savladati golmana gostiju.

U finišu prvog dijela dobra prilika za domaće, ali Bekić nije dobro zahvatio loptu.

Mostarci su u drugom poluvremenu krenuli još ofanzivnije, što im se isplatilo u 63. minuti kada zbunjenost gostujućih igrača najbolje koristi Barišić koji sjajno šutira i pogađa za 1:1.

Nastavili su Plemići s pritiskom ali bez ozbiljnije prijetnje po gol Bandića sve do same završnice kada Aničić postiže pogodak koji je poništen, jer je igrač Zrinjskog rukom pogodio.