Rukometaši BiH bolji od Grka u prvoj utakmici baraža

Rukometaši Bosne i Hercegovine slavili su protiv selekcije Grčke u Solunu 23:28. Izabranici Dragana Markovića napravili su odličan rezultat pred revanš susret baraža.

Odlično su otvorili naši utakmicu protiv Grka i poveli 5:0. Ipak, do poluvremena su domaći uspjeli ublažiti taj zaostatak na tri poena (10:13).

Selektor Dragan Marković u ovom susretu dao je priliku svim igračima koje je imao na raspolaganju.

Trinaest minuta prije kraja utakmice imali su naši šest poena prednosti (15:21). Do kraja susreta bilo je manjih oscilacija, ali su naši momci na kraju slavili s pet golova razlike.

Golman Benjamin Burić, koji je upisao 15 odbrana, jedan je od najzaslužnijih za ovu pobjedu. Najbolji strijelac naše reprezentacije bio je Nikola Prce s 5 postignutih golova. Najbolji na parketu bio je Papadopulos s 9 postignutih golova.

Uzvratni susret baraža iz Cazina 05. aprila 2014. godine prenosit će BHT1 televizija, te će svi koji ne budu u mogućnosti da prisustvuju i podrže naše Zmajeve u cazinskoj dvorani, utakmicu moći pratiti na malim ekranima.