Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u petom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo od selekcije Španije 19:25. Gosti s Pirinejskog poluotoka su došli rasterećeni u Sarajevo, s obzirom na to da su već osigurali plasman na Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj naredne godine.
Krajem prvog dijela povrijedio se sjajni Benjamin Burić kojeg je na golu zamijenio Nebojša Grahovac.
BiH se u prvih petnaestak minuta dobro nosila s gostima i imala 8:8 na semaforu. Nakon toga je zakazao naš napad i samo dobre odbrane Benjamina Burića spasile su reprezentaciju BiH da na odmor odu s više od tri gola zaostatka (11:14). Prve minute drugog dijela donijele su podjednako lošu igru na obje strane. BiH se mogla vratiti u meč ali su izabranici Bilala Šumana promašili dva kaznena udarca, te nisu realizovali dvije kontre pri rezultatu 15:17, što je dalo krila gostima koji su na kraju slavili pobjedu sa zasluženih šest golova razlike. Koliko su golmani bili dobri govori podatak da su Burić i Grahovac sakupili zajedno 21 odbranu, dok su Najefikasniji bili Terzić s pet i Panić s četiri gola. Špance je do pobjede predvodio Vargas s 11 odbrana te Fernandez s pet pogodaka.