Remi rukometnih Zmajeva u Bjelorusiji

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine remijem je otvorila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u Poljskoj. Izabranici Dragana Markovića odigrali su 25:25 na teškom gostovanju kod Bjelorusije.

Iako su tokom susreta u nekoliko navrata naši rukometni Zmajevi imali prednost, ali je koncentracija opala početkom drugog dijela kada su Bjelorusi napravili seriju 8:1 i poveli 22:19. Ipak, tri minute prije kraja naši igrači su uspjeli vratiti prednost u našu korist i povesti 23:25.

Domaći su uspjeli poravnati i u posljednju minutu ući s neriješenim rezultatom. Naši igrači su imali priliku i ostvariti pobjedu, ali nisu uspjeli realizovati posljednji napad.

Faruk Vražalić je bio najefikasniji igrač naše reprezentacije sa šest postignutih golova, dok su Ovčina i Čelica postigli po četiri. Benjamin Burić upisao je ukupno osam odbrana.

Naredni meč naši reprezentativci igraju 2. novembra u tuzlanskom Mejdanu protiv selekcije Danske.