Prvi poraz Plavih na pripremama

Fudbaleri Željezničara poraženi su Zrinjskog sa 2:1 u okviru priprema za nastavak prvenstva.

Prvu priliku izabranici Amara Osima imali su u desetoj minuti kada iz prekida Štilić ubacuje a Lendrić šutira preko gola.

U nastavku susreta dosta bolja igra Mostaraca koji su u 30. minuti poveli golom Enina.

Do odlaska na odmor treba izdvojiti odličnu priliku Filipovića i sjajnu odbranu Erića, te pokušaj Lendrića, ali bez promjene rezultata.

Zrinjski je i u nastavku bio ozbiljniji a sjajnu priliku propusto je Todorović koji nakon sat vremena igre pogađa stativu. Desetak minuta kasnije Govedarica dobro prolazi i šutira, ali Muftić dobro interveniše.

Ipak, u 73. minuti Govedarica je na asistenciju Arežine pogodio za 2:0.

Ekipa sa Grbavice u 84. minuti je uspjela smanjiti nakon što je Subašić sjajno uposlio Zeca koji iskosa matira golmana Zrinjskog.

Narednu utakmicu Željezničar igra u srijedu protiv Ljubuškog.