Pobjedom protiv Estonije osiguran plasman u baraž

Naša reprezentacija je savladala Estoniju i plasirala se u baraž za Svjetsko prvenstvo koje se igra 2015. godine u Kataru.

Utakmicu smo otvorili sigurnom igrom, i uz nekoliko odličnih odbrana Grahovca, na poluvremenu smo vodili sa 15:9.

Slično kao u Latviji, drugo poluvrijeme otvaramo loše i Estonci dolaze na podnošljivih 17:15. Međutim brzim golovima Vranješa i Ovčine ponovo idemo na četiri gola prednosti. Nezgodni Estonci ponovo stižu na samo jedan gol zaostatka, a u napadu za izjednačenje Burić je fenomenalno odbranio svoj gol. Mladi golman nedugo poslije brani sedmerac pri rezultatu 22:21, a zatim nošeni sjajnom publikom u Vitezu, Toromanović i Vražalić postižu golove za 24:21.

Do kraja su naši reprezentativci zadržali prednost i na kraju slavili sa 28:26, i tako kolo prije kraja kvalifikacija obezbjedili baraž za Svjetsko prvenstvo.