Željo i Olimpic na korak do četvrtfinala Kupa BiH

Fudbaleri Željezničara ostvarili su dobar rezultat na gostovanju kod Slavije u okviru prve utakmice osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Željo je na početku imao dobru priliku, ali Hodžić loše šutira. Na drugoj strani neprecizan je bio Karamatić.

Nakon dvadeset minuta kontru je istrčao Stanić i uposlio Bajića, a ovaj pogađa, ali iz nedozvoljene pozicije, te je pogodak poništen. Hodžić je imao još jednu dobru šansu, ali je ponovo loše šutirao.

Pet minuta prije odlaska na odmor, korner je izveo Jamak, a u šesnaestercu domaćih najbolje je reagovao Hasanović koji pogađa za 0:1.

Na otvaranju drugog dijela odlična prilika za goste, kada Hasanović izlazi sam pred golmana domaćih koji na kraju, ipak, izlazi kao pobjednik.

Zaprijetili su domaći u nastavku preko Dudića i Karića, ali se rezultat nije mijenjao.

Konačan rezultat 0:2, na asistenciju Bučana, postavio je Hodžić u samom finišu utakmice.

Ovakav rezultat daje prednost Plavom timu, dok Slaviju očekuje težak zadatak na Grbavici 6. novembra.

Olimpic jednom nogom u četvrtfinalu Kupa BiH

Fudbaleri Olimpica slavili su pobjedu protiv ekipe Gruda 2:0. Pet minuta prije odlaska na odmor Vukove u vodstvo dovodi Bibić.

Regoje u 53. minuti susreta pogodio, za na kraju će se ispostaviti, konačnih 2:0.

Podsjećamo, svoj prvi meč osmine finala Kupa BiH Sarajevo je odigralo u utorak 1:1 s ekipom Viteza.