Reprezentativci naše futsal selekcije su u okviru trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo poraženi od Rusije sa 2:1.

U prvih pet minuta su gosti napravili veliki pritisak i pokušali doći do vodećeg gola. Omerbegović je odlično branio, ali ipak u sedmoj minuti je kapitulirao. Kutuzov je pogodio za vodstvo Rusije. I nakon gola, sve do kraja prvog poluvremena su Rusi stvarali prilike, ali je Omerbegović imao odlične odbrane. Zmajevi su dva puta zaprijetili preko Jusića.

Drugi dio je donio sličnu igru kao iz prvog dijela, s tim da je naša selekcija imala nekšto više prilika. Batyrev je u 31. minuti pogodio prečku. Kada se činilo da će se utakmica okončati minimalnom pobjedom Rusije desila se drama u posljednjih 20 sekundi utakmice. Prvo su Zmajevi 20 sekundi do kraja izjednačili golom Kahvedžića, ali devet sekundi prije kraja Kutuzov pogađa za pobjedu Rusije.

Naša reprezentacije je nakon odigranih utakmica završila na drugom mjestu, te tako izborila baraž za Evropsko prvenstvo.