Nova pobjeda naših rukometaša

Rukometaši naše zemlje su ubilježili novu, drugu pobjedu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Naši rukometaši su savladali reprezentaciju Portugala rezultatom 31:29. Izabranici Dragana Markovića su loše ušli u susret i nakon pet minuta gubili sa 4:0. Prvo vodstvo naše reprezentacije smo vidjeli u 14. minuti kada je Vražalić pogodio za 8:7. Rezultat prvog dijela je glasio 14:13 za Portugal.

U drugom dijelu Portugal je imao vodstvo od dva, tri gola prednosti sve do zadnjih desetak minuta susreta. U 53. minuti za vodstvo od 27:26 pogađa Vražalić, a na dva gola prednosti pogađa Toromanović.

Nikola Prce je predvodio našu reprezentaciju do pobjede sa devet golova, Malinović i Vražalić dodali su po šest. Ovo je za naše rukometaše druga pobjeda u kvalifikacijama. U prvoj utakmici su savladali Estoniju u Talinu.