Mandžukić i Srna za veliko slavlje Hrvatske

U uzvratnoj utakmici baraža, Hrvatska je savladala Island i tako se plasirala na Svjetsko prvenstvo naredne godine u Brazilu.

Hrvatska je silovito krenula već od prve minute, Modrić i Mandžukić su imali dobre pokušaje. U 27. minuti veliko slavlje na Maksimiru, Rakitić ubacuje, Perišić ne uspijeva zahvatiti loptu, ali na pravom mjestu je Mario Mandžukić kojem nije bilo teško da loptu spremi u mrežu Islanđana. Strijelac gola, Mandžukić,  u 39. minuti je zaradio direktan crveni karton. Mario je nespretno i grubo startovao na Gudmundssona i zasluženo je isključen.

Drugo poluvrijeme otvara drugi gol Hrvata koji je riješio putnika u Brazil. Kovačić je napravio solo prodor, dodao loptu do Srne, koji odmjerenim udarcem šalje loptu iza leđa Halldorsson. I pored igrača manje, Vatreni su rutinski priveli utakmicu kraju.

Hrvatska se tako, predvođena novim selektorom Nikom Kovačem, plasirala na Svjetsko prvenstvo u Brazilu.

U drugoj utakmici koja je završena, Grčka je u Rumuniji remizirala 1:1. S obzirom na pobjedu od 3:1 u Atini, Grci su zauzeli svoje mjesto na Svjetskom prvenstvu.