Kup BiH: Željo rutinski ovjerio prolaz među osam najboljih

Veoma mali broj gledatelja danas je gledao je utakmicu osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine u kojo je Željezničar izborio prolazak među osam najboljih ekipa. Nakon što su slavili u gostima 0:2, igrači Željezničara su i u uzvratnom susretu istim rezultatom savladali ekipu Slavije. Prvu ozbiljniju priliku publika je vidjela tek u dvadesetoj minuti kada na ubačaj Bučana Bajić šutira pored gola. Dvije minute kasnije, na drugoj strani, Mamić je izašao sam ispred Lončarića, a čuvar mreže bh. prvaka izlazi kao pobjednik. Igrala se 35. minuta kada je Urdinov imao dobru priliku, a golman gostiju uspio sačuvati svoju mrežu. Tri minute kasnije Selimović pogađa stativu, a na odbijenu loptu natrčava Bajić koji pogađa za 1:0. Do kraja poluvremena obje ekipe su imale po jednu priliku, ali promjene rezultata nije bilo. U nastavku susreta Slavija je prijetila preko Oglečevca i Sljivića, ali bez promjene rezultata, dok su na drugoj strani zaprijetili Urdinov i u dva navrata Selimović. Nakon sat vremena igre sve nade gostima da mogu nešto napraviti u ovom susretu srušio je svojim drugim golom Bajić, i to nakon brze kontre. Petnaest minuta do kraja utakmice Bajić je pokušao iz daljine, ali je golman gostiju bio na mjestu. Na kraju su Plavi zasluženo slavili.