Historijski rezultat, rukometni Zmajevi na Svjetskom prvenstvu

Rukometaši naše reprezentacije ostvarili su historijski rezultat remiziravši 29:29 i tako se plasirali prvi put u historiji najedno Svjetsko prvenstvo.

Nakon velike pobjede u Skenderiji 33:32, rukometni Zmajevi su remizirali sa favoriziranim Islandom 29:29 i obezbjedili nastup na Svjetksom prvenstvu i Kataru naredne godine.

Na poluvremenu naša reprezentacija je vodila sa 15:10, a Zmajeve je predvodio Nikola Prce te Burić sa nekoliko odličnih odbrana. U nastavku su domaći uz pomoć svojih navijača izjednačili, ali više nisu mogli. Velikom borbom naših rukometaša ostvaren je veliki rezultat.

Nikola Prce je predvodio naš tim sa sedam golova u ovom susretu, Ivan Karačić je dodao šest, dok je Sigurdsson na drugoj strani postigao devet golova.