Fudbaleri Željezničara su u okviru 4. kola BH Telecom Premijer lige BiH savladali banjalučki Borac sa 2:1. Željo je počeo u sastavu: Kjosevski – Stevanović, Bogičević, Osmanković, Stanić – Blagojević – Zec, Zeba, Ramović, Zajmović – Nikolić. Za goste su igrali: Avdukić. Galešić, Puzigaća, Dujaković, Raspudić, Karić, Danilović, Janičić, Veselinović, Mirković, Guberac. U drugoj minuti je Zec ubacio sa strane, a Zajmović glavom šutirao pored gola. Pet minuta poslije Zeba ubacuje iz prekida, a udarac Bogičevića odlazi malo pored desne stative gola Borca. U 16. minuti su gosti poveli. Nakon ubačaja sa desne strane Boris Raspudić se našao sam ispred gola Plavih i glavom pogodio mrežu domaćina. Mirković je u 28. minuti zaradio žuti karton nakon prekršaja nad Stanićem. U 36. minuti dobar napad Plavih po desnoj strani, ali ubačaj Stevanovića u posljednji trenutak izbacuje Janičić u korner. Nakon kornera udarac Ramovića glavom sigurno hvata Avdukić. Sjajna prilika za Želju u 41. minuti. Nakon preškraja nad Ramovićem na 17 metara, Zeba je šutirao, a sa gol linije je loptu glavom izbacio defanzivac gostiju. Na poluvrijeme se otišlo vodstvom Borca od 1:0. U 51. minuti Galešić šutira iz slobodnog udarca sa 20 metara, a Kjosevski sjajno brani gol Plavih. U narednom napadu je ponovo Galešić pokušao, ovaj put iz voleja, ali je ponovo Kjosevski odbranio. Dvije minute poslije Zeba je ubacio, a Blagojević glavom šutirao visoko preko gola. Ramović je u 56. minuti dobio žuti karton. Kajkut je u 60. minuti zamijenio Nikolića. Samo nekoliko sekundi poslije Željo je poravnao, a strijelac je bio upravo novajlija Saša Kajkut. U 64. minuti Borac je izveo sjajnu kontru, ali na golu Plavih se ponovo iskazao Kjosevski koji je fantastičnom intervencijom spasio svoj gol. U 68. minuti Grbavica je proključala. Kajkut je uposlio Zebu čiji udarac brani Avdukić, potom udarac Zajmovića blokiraju gosti, ali odbijenu loptu Asim Zec posprema u mrežu. Danilovića je u 76. minuti zamijenio Radulović. U 80. minuti Žerić je zamijenio Zajmovića koji je dobio velike aplauze. Hasanović je zamijenio Zeca. Bogićević i Karić su zaradili žute kartone u sudijskom vremenu. Do kraja se rezultat nije mijenjao. Narednu utakmicu Željo igra u subotu protiv Sarajeva. Susret na Koševu počinje u 19 sati.