Fudbaleri sarajevskog Željezničara slavili su visoku pobjedu nad ekipom Čelika. Oko 3000 gledalaca vidjelo je četiri gola u mreži Zeničana. Ipak, u prvom dijeli Plavi su se mučili sa gostima koji su dobro otvorili utakmicu i zaprijetili preko Karića Pezera, ali je Antolović bio siguran. Na drugoj strani prijetili su Đelmić, Kokot i Tiago, ali bez promjene rezultata. Dobru priliku nakon pola sata igre imao je bivši igrač Željezničara, Vernes Selimović koji glavom šutira pored gola. Vidno ozbiljnija igra Željezničara bila je u drugom dijelu, a krunisana je već u drugoj minuti nastavka kada je Đelmić uposlio Kokota koji glavom matira Adilovića za veliko slavlje na Grbavici. Dvije minute kasnije Tiago šutira, ali golman Zeničana brani. Ipak, već u 51. minuti Brazilac je uspio matirati čuvara mreže gostujućeg tima. Sadiković je nakon kornera vratio loptu, a u gužvi se najbolje snašao Tiago koji pogađa za 2:0. Samo sedam minuta kasnije isti igrač je postigao svoj drugi pogodak. Kokot je nakon kornera glavom prebacio loptu do Tiaga koji petom pogađa za 3:0. Konačan rezultat postavio je rezervista Ajdin Mujagić, kojem je ovo ujedno bio i debi za prvi tim Željezničara. Narednu utakmicu Željezničar igra u Prijedoru protiv Rudara.