POGLEDAJ GALERIJU

Fudbaleri sarajevskog Željezničara slavili su u prvom od četiri meča proljetnog dijela prvenstva koji će se igrati ove jeseni. Izabranici Dine Đurbuzovića na Grbavici su pred neštoo više od 1000 gledalaca, savladali ekipu Zvijezde 1:0.

Već na startu utakmice su zaprijetili domaći preko Hodžića koji pogađa prečku, a nešto kasnije je pokušao i Urdinov, ali promjene rezultata nije bilo.

Odličnu priliku za goste imao je Diatta u 27. minuti koji glavom šutira s pet metara, ali Lončarić sjajno brani.

Deset minuta kasnije Tomić postiže jako lijep pogodak za domaće.

Dvije minute prije odlaska na odmor, Željo je ponovo zatresao mrežu gostiju, ali je pogodak poništen zbog nedozvoljene pozicije.

U nastavku susreta dobre prilike da udvostruče prednost propustili su Hodžić, Sadiković i Bučan.

Željo sada ima 29 osvojenih bodova i za vodećim Borcem zaostaju 5 bodova.