POGLEDAJ GALERIJU

Fudbaleri Željezničara na odmor će otići kao prvoplasirana ekipa prvenstva, nakon što su u 19. kolu na svom stadionu savladali ekipu Borca 1:0.

Radulović je iz daljine dobro šutirao, ali Lončarić je dobro intervenisao.

Dvije minute kasnije, Selimović je šutirao, a lopta je završila u naručju Avdukića, nakon što se prethodno odbila od jednog igrača.

Nakon greške odbrane domaćih u 22. minuti, Žuržinov dobro šutira, a Lončarić odlično reaguje.

Željezničaru je ovo peta uzastopna pobjeda u prvenstvu, dok je Borac upisao treći uzastopni poraz.

Odlično je Avdukić intervenisao u 26. minuti kada se Sadiković izborio za loptu, a Hodžić dobro šutirao, ali bez promjene rezultata.

Nakon pola sata igre pokušao je Sadiković, ali se lopta odbila od jednog igrača Borca i završila pored gola.

Imao je Željezničar dosta sreće, ali nakon gužve u šesnaestercu Lončarić je uspio uhvatiti loptu.

Sedam minuta prije odlaska na odmor Sadiković se našao u dvije dobre prilike, ali rezultat se nije mijenjao.

U 41. minuti, u trenutku kada su gostujući navijači ulazili na sjevernu tribinu stadiona Grbavica, doslovno su napadnuti od domaćih navijača koji su bacali stolice i baklje prema popularnim Lešinarima i tako izazvali prekid od skoro deset minuta.

Bez većih uzbuđenja u prvih petnaest minuta nastavka, a onda u 58. minuti grešku odbrane Banjalučana koristi Svraka i pogađa za veliko slavlje navijača na stadionu Grbavica.

U samo par minuta mogao je Hodžić u dva navrata zatresti mrežu gostiju, ali nije imao sreće.

U 73. minuti Hasanović je glavom prebacio loptu na drugu stativu, a Hodžić loše šutirao.

Igrala se 77. minuta kada je Dujaković izašao sam ispred Lončarića, ali golman još uvijek aktuenlog prvaka BiH brani, a Svraka otklanja opasnost. Isti igrač je zaprijetio glavom u 86. minuti, ali ponovoje Lončarić bio na mjestu.

Na kraju je Bajić pokušao iz slobodnog udarca, ali promjene rezultata nije bilo.

Plavi će tako prezimiti na prvoj poziciji, dok je Borac ovim porazom pao na četvrto mjesto Premijer lige Bosne i Hercegovine.