Mladi fudbaleri sarajevskog Željezničara slavili su protiv vršnjaka iz bugarskog Razgarda 3:2. U prvoj utakmici rezultat je bio 1:1, pa su se Plavi plasirali u drugo kolo juniorske Lige prvaka. Više od dvije hiljade navijača na Grbavici već u trećoj minuti radovalo se prvom pogotku juniora Željezničara. Grešku golmana gostiju koristi Semir Dacić koji pogađa za 1:0. Slavlje domaćih nije dugo trajalo, jer su gosti već u petoj minuti poravnali golom Klimentova. U nastavku susreta obje ekipe imale su dobre prilike, a izdvajamo dobar pokušaj Zilića iz slobodnog udarca, te prilike Dacića i Žerića, te Mujarića i Hajdarevića u samom finišu prvog dijela, ali se rezultat nije mijenjao. Plavi su krenuli ofanzivno što se isplatilo u 56. minuti kada je Eldar Šehić prošao po lijevoj strani i asistirao Mujagiću, a napadač plavih postiže pogodak za 2:1. Obje ekipe imale su nekoliko prilika u nastavku, ali su gosti preko Milkova uspjeli poravnati na 2:2. Izabranici Omera Joldića nisu se predavali, a pritisak se na kraju isplatio i ekipa iz Sarajeva zasluženo je slavila. U narednom kolu juniori Željezničara će odmjeriti snage sa zagrebačkom Lokomotivom.