Igrači Sarajeva kao gosti na stadionu Asim Ferhatović Hase slavili su pobjedu u malom gradskom derbiju protiv Olimpica 3:1. Gosti su bolje otvorili susret, već u trećoj minuti Benko pogađa stativu Bandovića. Ipak, do prvog pogotka su došli igrači Olimpica u 19. minuti kada je nakon dobre lopte Brkovića mrežu gostiju pogađa Pandža. Deset minuta kasnije Stanić ruši Bekića, a sudija pokazuje na bijelu tačku. Precizan sa jedanaest metara bio je Benko. Pandža je propustio priliku da ponovo dovede Olimpic u vodstvo, a onda je uslijedila kazna kada je u 45. minuti Benko pogodio za 1:2. Domaći su u 56. minuti ostali s deset igrača nakon što je isključen Srđan Stanić. Unatoč tome Vukovi su vršili atak na gol Plakala, a posebno treba izdvojiti prilike Regoja i Brkovića. Neiskorištene prilike domaćih u 80. minuti kaznio je Velkoski iz novog jedanaesterca. Kasnije će se ispostaviti da je to bio i konačan rezultat. Sarajevo se trenutno nalazi na četvrtoj poziciji, sa samo tri boda zaostatka za vodećim Širokim Brijegom.