Fudbaleri Željezničara su u okviru revanš susreta 1/4 finala Kupa BiH savladali Široki Brijeg sa 2:0 i plasirali se u polufinale Kupa BiH. Željo je počeo u sastavu: Kjosevski – Stevanović, Bogičević, Graovac, Projić – Blagojević, Hajdarević – Zakarić, Ramović, Zec – Ubiparip. Za goste su počeli: Bilobrk, Kožul, Matić, Barišić, Baša, Baraban, Ćorluka,Lončar, Begonja, Bralić, Marković. U trećoj minuti Ćorluka prolazi, ubacuje, Baša glavom šutira, ali Kjosevski dobro brani. U osmoj minuti Željo je poveo. Ramović je došao do lopte, ostavio za Jovana Blagojevića koji sa 20 metara šutira i matira Bilobrka. U 28. minuti sjajna prilika za Želju. Zec je proigrao Ramovića, ovaj se driblingom oslobodio čuvara, ubacio, a Ubiparip je šutirao preko gola. U narednom napadu Lončar izlazi pred gol Plavih, ali Kjosevski sjajno brani. Narednu priliku bilježimo u 40. minuti kada Zec iskosa šutira, ali je Bilobrk bio siguran. U posljednjoj minuti Ćorluka šutira sa 30 metara, lopta odlazi preko gola. Na poluvrijeme se otišlo vodstvom Želje od 1:0.  Od prve minute nastavka umjesto Ubiparipa je igrao Kajkut. U 51.minuti Wagner je zamijenio Barabana. U 54. minuti bilo je 2:0. Zakarić je ubacio sa desne strane, a Asim Zec glavom zatresao mrežu gostiju. Bašu je zamijenio Jurić. Projić je dobio žuti karton u 56. minuti. U 61. minuti Zakarić iskosa šutira pored gola Širokog. U istoj minuti Hajdarevića je zamijenio Elsner. U 65. minuti je Markovića zamijenio Miličević. U 74. minuti sjajna prilika za goste. Ćorluka je ubacio, Wagnerspustio, a Lončar sa 10 metara neometan šutirao preko gola. U 80. minuti je požutio Kožul. Do kraja su obje ekipe imele neke poluprilike, ali se rezultat nije mijenjao. Narednu utakmicu Željo igra u nedjelju na Grbavici protiv Radnika.