Euroliga: Pobjeda Bayerna, odlična partija Đedovića

Njemački košarkaški klub Bayern došao je do treće pobjede u Euroligi. Bayern je sinoć na svom terenu porazio špansku Unicaju. Konačan rezultat je glasio 82:68 za Bayern.

Naš reprezentativac Nihad Đedović je ponovo pružio dobru partiju u dresu ovog kluba. Đedović je na terenu proveo 28 minuta, ubacio 16 poena, dodao 9 skokova i imao 2 asistencije.

Najefikasniji igrač u redovima Bayerna je bio Malcolm Delaney sa 19 poena i 3 skoka te čak 11 iznuđenih faulova.

Bayern je prvu četvrtinu dobio rezultatom 26:15, dok su na poluvrijeme otišli sa  11 poena razlike. Rezultat je glasio 43:32 za domaćina. Domaćin nije dopustio gostima da se približe, te su upisali vrlo važnu pobjedu pred nastavak takmičenja u Europi.

Kod gostiju najefikasniji je bio Jayson Granger sa 14 poena, dok je Earl Calloway dodao 12 poena.