Bosna na krilima Čamdžića savladala Zrinjski

Košarkaši sarajevske Bosne slavili su u okviru 19. kola protiv Zrinjskog sa 86:79.

Šestoplasirani Zrinjski odigrao je solidnu utakmicu u Skenderiji, ali ipak Studenti su uz pomoć domaćih navijača došli do željene pobjede. Prva četvrtina je pripala gostima sa ubjedljivih 28:20. Drugi period igre je obilježila igra sa dosta grešaka sa obje strane, a na kraju su su slavili domaći sa 17:14. Nakon poluvremena Studenti su zaigrali dosta ozbiljnije i riješili treću dionicu u svoju korist sa 26:20. Svoju prednost Bosna je čuvala do kraja utakmice i konačnog rezultata od 86:79.

Najefikasniji u redovima sarajevskog velikana je bio Čamdžić koji je postigao 23 poena. Damjanović je ubacio 17, ali je sredinom posljednje četvrtine zaradio petu ličnu grešku. Goste je predvodio Hasandić sa 22 poena.

Ovom pobjedom Bosna će preskočiti Zrinjski na tabeli. U narednom kolu Studenti putuju u Posušje.