BiH bolja od Lihtenštajna, Zmajevi na korak do Brazila

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine slavila je visoku pobjedu protiv selekcije Lihtenštajna 4:1.

Izabranici Safeta Sušića su ovom, sedmom pobjedom, došli na korak do odlaska na Svjetsko prvenstvo koje se naredne godine igra u Brazilu.

BIH: Begović, Spahić, Bičakčić, Vršajević, Salihović, Lulić (Kvržić ’62), Pjanić (Hajrović ’62), Medunjanin (Ibričić ’62), Misimović, Ibišević, Džeko

Zmajevi su ofanzivno krenuli od prve minute. Zaprijetili su Medunjanin s distance, Spahića i Džeke, u prvih pet minuta, ali se rezultat nije mijenjao. Isti trojac je i u nastavku imao priliku zatresti mrežu gostiju, ali im to nije pošlo za rukom. Pokušao je i Pjanić, ali je lopta pored gola otišla.

Misimović je majstorski ubacio s desne strane u 27. minuti a Džeko još bolje reagovao i glavom pogodio za veliko slavlje naše reprezentacije.

Već u sljedećem napadu Džeko je mogao udvostručiti vodstvo, ali je golman gostiju odbranio. Pokušao je i Ibišević, ali je rezultat ostao 1:0.

Igrala se 34. minuta, kada je Vršajević ubacio s desne strane, Lulić prebacio za Misimovića koji pogađa za 2:0.

Samo četiri minute kasnije Ibišević pogađa na asistneciju Vršajvića za 3:0, a već i sljedećem napadu Džeko pogađa 4:0.

U nastavku drugog dijela pokušali su Ibišević, Misimović i Medunjanin, ali rezultat se nije mijenjao.

Nakon sat vremena igra Lihtenštajn je, preko Haslera smanjio na 4:1. Ovo je bio četvrti pogodak Lihtenštajna u odsadašnjem djelu kvalifikacija.

Pape je napravio u 62. minuti sve tri izmjene, a umjesto Lulića, Pjanića i Medunjanina u igru su ušli Hajrović, Ibričić i Kvržić.

U nastavku su pokušali Džeko i Hajrović, ali nije bilo promjene rezultata.

Zmajevi su ovom pobjedom ostali na prvom mjestu grupe G kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2014. godine s 23 osvojena boda i 29 postignutih pogodaka. Od Brazla naše reprezentativce dijeli samo još utakmica s Litvanijom koja je na rasporedu u utorak 15. oktobra u Kaunasu.