Bez pobjednika u malom gradskom derbiju

Željezničar i Olimpic su podijelili bodove odigravši 1:1 na Grbavici. Na otvaranju utakmice, u trećoj minuti dobru priliku imao je Selimović, ali se nije najbolje snašao, te je rezultat ostao nepromijenjen. Uslijedila su dva pokušaja Jamaka, ali bez promjene. Na drugoj strani zaprijetio je Regoje. U prvom napadu u drugom dijelu, Tomić, nakon što se Jamak izborio za loptu, pogodio za veliko slavlje domaćih navijača. Nekoliko minuta kasnije gosti su tražili jedanaesterac nakon što je jedan od igrača u plavom dresu igrao rukom u svom šesnaestercu, ali to nije vidio glavni sudija. Muharemović je nakon sat vremena igre odlično pogodio iz slobodnog udarca za 1:1. Odlična prilika u 65. minuti, Zeljković je ubacio, a Selimović snažno glavom šutirao, ali pored Hamzićevog gola. Obje ekipe imale su nekoliko pokušaja, al bez ozbiljnijih prijetnji, sve do 80. minute kada je Urdinov zatresao mrežu, ali su sudije signalizirale ofsajd poziciju. Usporeni snimak pokazao je da su pogriješili, što je nakon nedosuđenog jedanaesterca za goste, druga velika greška sudijke trojke na Grbavici. Do kraja susreta treba izdvojiti promašaj Svrake, kao i Hasanovića, nekoliko minuta kasnije. Ovo je treći put ove sezone da Željezničar na svom terenu nije ostvario pobjedu, dok je ovo drugi put u historiji Olimpica da sa Grbavice odnesu bod.