‘Plava lokomotiva’ slavila u Travniku

Fudbaleri aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine slavili su na tradicionalno neugodnom gostovanju kod Travnika 1:2.

Domaći su na startu zaprijetili preko Heće, a nakon samo deset minuta igre Travnik u vodstvo dolazi golom Isakovića, na asistenciju Ramića. Isaković je imao još dvije dobre prilike da zatrese mrežu Lončarića, ali u tome nije uspio.

Gledaoci na Piroti, u narednih dvadeset minuta, nisu mogli vidjeti ništa pretjerano zanimljivo.

Minut prije odlaska na odmor, slobodan udarac, šutriao je Tomić, lopta u ruku pogodila Ribića, a sudija Stankić pokazao na bijelu tačku. Izvođač najstrožije kazne bio je Urdinov koji je pogodio za 1:1.

Već u prvoj minuti sudijske nadoknade Hodžić pogađa za prednost Plavih od 1:2.

Domaći su bolje otvorili drugo poluvrijeme, te u dva navrata zaprijetili golu gostiju s Grbavice, ali rezultat an semaforu se nije mijenjao.

U 73. minuti kontra Plavih, Svraka je s lijeve strane izašao sam ispred golmana domaćih, ali je odlučio uposliti nekog od svojih saigrača, ali su Travničani uspjeli otkloniti opasnost.

Ovo je tek druga pobjeda tima sa Grbavice na gostovanjima u Travniku.

Željezničar je ovom pobjedom, barem do sutrašnje utakmice Sarajeva i Slavije, preuzeo drugu poziciju na tabeli, dok je Travnik ostao u donjem dijelu tabele, sa samo dvije ostvarene pobjede.