Mlada reprezentacija teško poražena

Večeras je na Bilinom polju reprezentacija BiH do 21 godine poražena od odabrane selekcije Španije rezultatom 6:1.

Izabranici Vlade Jagodića su odlično otvorili utakmicu i u 15. minuti poveli sa 1:0. Strijelac lijepog gola bio je Sanjin Prcić. U 33. minuti Španija poravnava. Deulofeu odlično prolazi po desnoj strani, centrira, a loptu u svoju mrežu ubacuje Barišić. Pred kraj prvog poluvremena Crvena furija dva puta pogađa mrežu gola Jajala. Prvo je u 44. minuti Tores pogodio nakon greške Kovačevića, a zatim minut kasnije Morata sa bijele tačke pogađa.

Španci svoje vodstvo povećavaju u 61. minuti preko Muniana. Potpunu blamažu najavljuje Tores svojim drugim golom u 66. minuti. Konačnih 6:1 za katastrofalan poraz, postavlja fudbaler Reala iz Madrida, Alvaro Morata iz penala.

U drugoj utakmici naše grupe, Albanija je savladala Mađarsku rezultatom 2:0.