Fudbaleri sarajevskog Željezničara slavili su u 15. kolu prvenstva Bosne i Hercegovine protiv Rudara iz Prijedora 3:1. Prvi pokušaj na utakmici bilježimo u 10. minuti kada je Jamak šutirao preko gola, a samo minut kasnije Bučan se našao u dobroj prilici, ali je njegov udarac odbranio golman gostiju Bodiroga. Igrala se sedamnaesta minuta kada je Hodžić s pola metra glavom šutira preko gola. Ipak, samo dvije minute kasnije na asistenciju Hasanovića, Bajić pogađa za 1:0. Do odlaska na odmor treba izdvojiti još jedan pokušaj Jamaka, te udarac Hasanovića, ali se rezultat nije mijenjao. Već u prvoj minuti nastavka Stanić pogađa za 2:0. Rudar se nakon drugog primljenog pogotka probudio, te u dva navrata preko Vidića zaprijetio golu domaćih, ali promjene rezultata nije bilo. Dvadeset i pet minuta prije kraja susreta, Zeljković loše reaguje, a grešku Željine odbrane kažnjava Vidić i pogađa za 2:1. Da Rudar ne napravi iznenađenje na Grbavici pobrinuo se Hodžić koji je u 75. minuti pogodio za 3:1. Isti igrač je samo dvije minute kasnije imao priliku postići četvrti pogodak za domaće, ali je Bodiroga odbranio njegov udarac. Željezničar je tako upisao sedmu ovosezonsku pobjedu, dok je poraz na Grbavici za ekipu iz Prijedora osmi u ovoj sezoni.