Gradski derbi između Sarajeva i Željezničara završen je bez pogodaka 0:0. Fudbaleri Željezničara pokazali su mnogo više želje od igrača Sarajeva u prvih 45 minuta. Već na otvaranju utakmice Plavi su mogli doći do vodstva- Jamak je izašao sam ispred Bandića, ali je golman Sarajeva uspio sačuvati svoju mrežu. U nastavku su gosti s Grbavice zaprijetili preko Hodžića i Selimovića, ali rezultat se nije mijenjao. Domaći su tek nakon pola sata igre stvorili priliku, pokušao je Karić, ali bez ozbiljnije prijetnje po gol Lončarića. Na poluvremenu navijač Bordo tima Samir, zaprosio svoju djevojku Melisu. U drugom poluvremenu mnogo bolja igra domaćih. Igrala se šesta minuta drugog dijela kada je Karić pokušao iz daljine, ali je njegov udarac otišao pravo u čuvara mreže gostiju. Niz grešaka napravili su igrači Željezničara u 55. minuti, a rezervista Travančić s lijeve strane pogodio vanjski dio mreže. Minutu kasnije uslijedio je kraći prekid zbog velike bakljade koju su napravili domaći navijači, a nešto kasnije su uzvratile i pristalice aktuelnog prvaka BiH. Todorović je pokušao u 61 minuti iz slobodnog udarca, ali je ponovo Lončarić bio na mjestu. Iako su obje ekipe igrale požrtvovano, ali sve do devedesete minute nije bilo ozbiljnijih prilika, a onda je iz daljine dobro šutirao rezervista Bučan, a Bandović dobro intervenisao.