Zmajevi savladali Južnu Koreju s 20 poena razlike

Košarkaši Bosne i Hercegovine savladali su selekciju Južne Koreje 105:85  na Svjetskom prvenstvu do 17 godina koji se igra u španskoj Zaragozi.

Zmajevima je bila potrebna pobjeda od 13 ili više poena razlike kako bi u nastavku takmičenja dobila lakšeg protivnika.

Najefikasniji u našoj ekipi bio je Džanan Musa sa 36 postignutih poena i 11 skokova, te Sani Čampara sa 25 poena i sedam asistencija Lazar Mutić i Emir Čerkezović su ubacili po 14 poena.

Izabranici Josipa Pandže su odlično otvorili utakmicu i nakon prvih 10 minuta vodili 32:18. Prednost su držali i u nastavku i na odmor se otišlo rezultatom 56:43.

Isti tempo je bio i u trećoj četvrtini kada su naši košarkaši vodili 80:68.

Ipak, u posljednjoj dionici Zmajevi su imali više snage i na kraju uspjeli slaviti sa čak 20  koševa prednosti.

Tako će Pandžini Zmajevi u osmini finala igrati protiv Australije.