Upješan vikend sarajevskih klubova

Proteklog vikenda sportksi klubovi u Sarajevu ostvarili su zapažene rezultate. Posebno se to odnosi na fudbalske klubove.

Sarajevo, Željezničar, Olimpic ostvarili pobjede

Odigrano je šest utakmica XII kola BHT Premijer lige BiH. Sarajevski klubovi Željezničar, Sarajevo i Olimpic su ostvarili pobjede.

Aktuelni prvak BiH, sarajevski Željezničar, je savladao Mladost iz Velike Obarske rezultatom 4:0. Plavi su tokom cijelog susreta kontrolisali igru i na kraju sasvim zasluženo slavili golovima Vernesa Selimovića (37′, 54′), Armina Hodžića (56′) i Riada Bajića (70′). Naredno kolo tim sa Grbavice dočekuje Velež.

FK Sarajevo - NK Travnik

Na stadionu Asim Ferhatović Hase, domaće Sarajevo je bilo bolje od Travnika rezultatom 3:1. Sarajevo je povelo već u sedmoj minuti golom Todorevića. Tri minute poslije, Komazec je promašio penal za svoj tim. Gosti su izjednačili u 42. minuti preko Ćurića. U 53. minuti novo vodstvo domaćina. U listu strijelaca se upisao Nikola Komazec. Konačnih 3:1 postavlja Mario Tadejević  sa bijele tačke.

Fudbaleri Olimpica su za samo 19 minuta igre riješili pitanje pobjednika na utakmici sa Radnikom. Brzim golovima Kapića (7′), Kokota (17′) i Duljevića (19′), Vukovi su ubilježili petu ovosezonsku pobjedu. U narednom kolu tim sa Otoke gostuje u Mostaru kod Zrinjskog.

Fudbalski klub Slavija je poražena na gostovanju u Trebinju 2:0. Golove za Leotar su postigli Đerić u 24. i Zečević u 38. minuti.

Sparsi pobjedili Čapljinu, Bosna poražena od Mladosti

Košarkaši sarajevskih Sparsa slavili su u svom prvom meču u elitnom društvu, i to na gostovanju kod Čapljine 55:74.

Sparsi su od samog početka bili bolja ekipa i nakon prvih 10 minuta stvorili prednost od 17:20. Do odlaska na odmor prednost su Sarajlije povećale na deset poena (27:37). Još bolju igru Sparsi su pružili u trećoj četvrini i prednost povećali na čak 21 poen (40:61). Do kraja susreta Čapljina je uspjela samo malo ublažiti poraz.

Goste su do pobjede predvodili Bulić Mirza s 18 poena i Adin Vrabac koji je ubacio 16 poena, dok je u redovima poraženog tima najbolji bio Marko Bakov.

Košarkaši sarajevske Bosne poraženi su na otvaranju sezone, i to na svom parketu od ekipe Mladosti. Nosili su se Studenti s gostima u prvih deset minuta i imali samo poen zaostatka 16:17. Ipak, u drugoj četvrtini ekipa iz Mrkonjić Grada stvorila je prednost od 12 poena (27:39).

Smanjila je Bosna u trećoj dionici na devet poena zaostatka 52:61. Ipak, do kraja susreta nisu mogli ništa značajnije napraviti, te su na kraju poraženi 66:79.

Najbolji na parketu bio je Ali Demić koji je ubacio 21 poen, dok su se u redovima pobjedničkog tima istakao Milan Kerić s 17 postignutih poena.

RK Bosna bolja od Konjuha

Sav prihod od ulaznica u ovom meču išao je u humanitarne svrhe, na ime troškova liječenja prof. Mersuda Nikšića.

Rukometaši sarajevske Bosne, teže nego se očekivalo, savladali ekipu Konjuha 24:23.

Gosti iz Živinica su nakon prvog poluvremena vodili 11:14, ali su Stdudenti uspjeli nadoknaditi prednost i na kraju slaviti pred svojom publikom.

Bosnu su do pobjede predvodili Zulfić i Delić s po 6 pogodaka, dok su najbolji u redovima Konjuha bio Brkić sa 7 postignutih golova.

Problem treneru domaćih, Zuhdiji Korkariću, predstavlja povreda Adisa Hrbata.