Sparsi u posljednjem kolu slavili u Mrkonjić Gradu

Košarkaši sarajevskih Sparsa su u okviru posljednjeg kola Lige 12 savladali u Mrkonjić Gradu ekipu Mladosti sa 94:84.

U prvu četvrtinu obje ekipe ulaze oprezno i rasterećeno jer su domaći izborili opstanak, a gosti Ligu 6. Prva dionica završava rezultatom 18:18. U drugoj četvrtini se pokazuje kvalitet Sparsa koji dolaze do prednosti od devet poena razlike. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 35:44.

Ipak, u trećoj četvrtini domaći pokazuju odličnu košarku prema naprijed i postižu 30 poena, dok su goste zadržali na 22 postignuta koša. Dakle, nakon treće četvrtine su Sparsi imali jedan poen prednosti. Odlični napad iz treće četvrtine Mladost nije mogla ponoviti. U posljednjoj dionici su postigli 19 poena, a Bulić i društvo su postigli 29 poena, te postavili konačan rezultat od 94:84.

Najefikasniji na utakmici je bio košarkaš Sparsa Mirza Bulić sa 27 poena, šest skokova i dvije asistencije. Iz redova domaćina se istakao Voji nSvilar sa 20 poena, jednim skokom i pet asistencija.