Sparsi rutinski ubilježili novu pobjedu

Košarkaši sarajevskih Sparsa su u okviru 21. kola Prvenstva BiH bili bolji od Građanskog rezultatom 86:65.

Prva dionica susreta nam je pružila odličnu i veoma efikasnu igru obje ekipe, a nakon deset odigranih minuta rezultat je glasio 28:22 u korist Sparsa. U drugoj četvrtini su domaći zaigrali čvršću odbranu, te dozvolili protivniku da postigne sa 12 poena, dok su Buza i društvo u napadu postigli 17 poena. Rezultat poluvremena je bio 45:34.

U nastavku su domaći čuvali prednost i blago je povisivali. Treća dionica je okončana rezultatom 20:16 u korist Sparsa. Posljednja četvrtina je pripala domaćima sa 21:15. Konačan rezultat susreta je glasio 86:65.

Najefikasniji košarkaš na utakmici je bio Nedim Buza sa 22 poena, 12 skokova i šest asistencija. U redovima gostiju istakao se Darko Damjanović sa 19 poena, šest skokova i dvije asistencije.