Široki pobjedom otvorio sezonu u ABA ligi

Košarkaši Širokog Primorka slavili su u prvom ovosezonskom susretu ABA lige protiv Crvene Zvezde. Viceprvak naše zemlje slavio je, pred oko 3.500 gledalaca, protiv prošlogodišnjeg finaliste regionalnog takmičenja na Pecari 80:79.

Beograđani su bolje otvorili susret i nakon pet minuta igre imali osam poena prednosti (10:2), ali su Širokobriježani do isteka prve četvrtine uspjeli smanjiti prednost gostiju na četiri poena (13:17).

U drugoj dionici mnogo bolja igra domaćih, koji ne samo da su uspjeli nadoknaditi prednost Zvezde iz prve četvrtine, nego i otići na plus tri i na odmor otići rezultatom 38:35.

U finišu treće četvrine Široki je imao prednost od osam poena, ali je Zvezda tu prednost uspjela smanjiti na tri poena 58:55. U posljednjoj dionici gosti su napravili seriju od deset poena, ali hercegovačka ekipa nije dozvolila Crvenoj Zvezdi da Pecaru napusti s punim plijenom, te su do kraja nadoknadili prednost gostiju i na kraju slavili 80:79.

Najbolji na parketu bio je Boris Barać košarkaš Širokog s 25 poena, dok je Domagoj Bošnjak je dodao 17. U redovima poraženog tima najefikasniji su bili Blake Schilb i DeMarcus Nelson sa po 12 poena.