Sarajevu bod iz Gradačca

Fudbaleri Sarajeva sa gostovanja u Gradačcu vračaju se s jednim osvojenim bodom, odigravši 0:0 s domaćom Zvijezdom.

Izabranici Husrefa Musemića bili su opasnija ekipa na terenu, ali to nije bilo dovoljno da sastav u bordo dresovima ostvari šestu ovosezonsku pobjedu.

Dobre prilike u uvodnom dijelu utakmice propustili su Todorović, Komazec, te u dva navrata Travančić. Do odlaska na odmor Komazec je još jednom zaprijetio iz slobodnjaka, ali neprecizno.

Zvijezda se u nastavku susreta malo oslobodila pritiska gostiju, te treba izdvojiti pokušaj rezerviste Kuzmanovića u 72. minuti, ali promjene rezultata nije bilo.

U nastavku se Zvijezda malo oslobodila pritiska gostiju , koji nisu bili toliko agresivni kao u prvih 45 minuta. Imali su, ipak, izabranici Husrefa Musemića nekoliko prilika, ali Stijaković je ostao nesavladan.

Od ostalih susreta treba izdvojiti pobjedu Zrinjskog nad Leotarom 2:0. Strijelci za Plemiće bili su Bekić u 36. i Radeljić u 81. minuti.

Banjalučki Borac je slavio na gostovanju u Prijedoru 1:2. Lider prvenstva je došao u vodstvo nakon nešto više od pola sata igre, golom Grahovca, da bi u 60. minuti rudar poravnao preko Mišana. Ipak, konačan rezultat, sedamnaest minuta kasnije, postavlja Stokić prelijepim golom.