Sarajevo bolje od Rudara

U utakmici između Sarajeva i Rudara postignuto je pet pogodaka, a na kraju su, ipak, slavili domaći 3:2. Susret se igrao pred praznim tribinama, s obzirom na to da je Sarajevo kažnjeno zbog utrčavanja u teren navijača u meču s Borcem. Bordo sastav je već nakon 12 minuta došao u vodstvo preko Komazeca koji je odlično iskoristio asistenciju Todorovića. Samo desetak minuta kasnije Todorović se upisuje u listu strijelaca. Sarajevo je povelo već u 12. minuti. Todorović je centrirao, a Komazec zabio za vodstvo bordo momčadi. Desetak minuta kasnije Todorović je na asistenciju Karića udvostručio vodstvo Sarajeva. U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Vidić je smanjio prednost sarajeva na 2:1. Nakon nešto više od sat vremena igre Travančić nakon solo prodora sjajno šutira i pogađa za 3:1. Konačan rezultat postavio je u 74. minuti Vidić s bijele tačke. Prethodno je Dupovac u svom šesnaestercu srušio Milovića. Sarajevo je ovom pobjedom došlo na drugu poziciju sa 18 bodova, dok je Rudar u opasnoj zoni.