Milošević: Pobjeda na karakter, predstoji još puno posla
Foto: FK Željezničar, Facebook

Milošević: Pobjeda na karakter, predstoji još puno posla

Treneri Nedim Jusufbegović i Savo Milošević komentarisali su utakmicu u Doboju, nakon koje je Željezničar odnio pobjedu.

Savo Milošević, trener Željezničara, čestitao je svojim igračima na borbi i karakteru koji su pokazali. Naglasio je da se iz krize ekipa izvlači borbom, a ne isključivo lijepom igrom.

“Psihološko stanje je bilo komplikovano i to je segment koji me brinuo. Momci su dobro radili, ali taj psihološki dio mi je bio bitan pored ova tri boda”, izjavio je Milošević.

Šef stručnog štaba Plavih upozorava na oprez, ističući da ekipa nije ništa završila i da je pred njima još mnogo posla.

“Ne smijemo da pomislimo da smo nešto završili, dosta stvari i posla ima ispred nas,” poručio je. Milošević je izrazio zadovoljstvo taktičkom disciplinom ekipe, koja je ispoštovala planiranih 100%. Dodao je da je potrebno još nekoliko utakmica kako bi se bolje upoznala ekipa i sagledale mogućnosti za napredak.

Jusufbegović očekivao tešku utakmicu

Nedim Jusufbegović, trener Sloge, izjavio je da su očekivali igru Željezničara baziranu na tranziciji i da su planirali kontrolisati takav pristup. “Prvo poluvrijeme je bilo negledljivo, mi smo napravili tu grešku i gol je plod naše greške,” rekao je Jusufbegović.

Izrazio je zadovoljstvo drugim poluvremenom, tokom kojeg je Sloga dominirala i nije dozvolila protivniku značajne prilike do penala.

“Onda ide pad koncentracije, raspad. Prije toga smo imali par prilika, nismo iskoristili, šta je tu je. Osim rezultata, ima nekih pozitivnih stvari,” dodao je. Komentarišući predstojeći revanš u Kupu protiv Željezničara, Jusufbegović je naglasio da je prioritet ekipe razigravanje i poboljšanje igre, bez kalkulacija.


Imaš vijest za nas?

Pošalji nam potpuno anonimno vijest ili informaciju.