Masters u Londonu: Đoković odbranio naslov

Srbijanski teniser Novak Đoković je odbranio naslov na ATP Finalsu u Londonu. U finalu je sa 6-3, 6-4, uvjerljivo savladao Rafaela Nadala.

Bio je ovo 39. međusobni ogled Nadala i Đokovića, u kojem je Đoković ostvario 17 pobjedu. Nadal je i dalje uspješniji s 22 pobjede, a ovogodišnji međusobni omjer je izjednačen na 3-3.

Đoković je tako nastavio svoju pobjedničku seriju koja se sada protegla na 22. meč u nizu. Upravo je Nadal posljednji koji je porazio Đokovića, u finalu US Opena.

Đoković je krenuo snažno. Poveo je 3-0, da bi Nadal uspio uzvratiti istom mjerom i izjednačiti na 3-3. Novi je break Đoković napravio u osmom gemu kod vodstva 4-3 i potom odservirao za set. U drugom je setu Đoković oduzeo servis Špancu u trećem gemu i uspio stečeni break prednosti sačuvati.

Posle ovog trijumfa, Nadal je i dalje prvi na ATP listi sa 13.030 bodova, dok je Đoković drugi sa 12.110 bodova.

Treći na listi je i dalje Španac David Ferer sa 5.800 bodova, zatim Britanac Endi Marej i Argentinac Huan Martin del Potro, dok se Švicarac Rodžer Federer vratio na šesto mesto ispred Čeha Tomaša Berdiha.