Košarkaši Bosne savladali Čapljinu nakon produžetaka

Košarkaši sarajevske Bosne slavili su u okviru 17. kola protiv Čapljine sa 85:82.

Posljednjoplasirana ekipa Čapljine pružila je odličan otpor favoriziranim Studentima. Prva četvrtina je pripala domaćinima rezultatom 20:13. U drugoj dionici, gosti su pokazali da nisu u Sarajevo stigli sa bijelom zastavom i predvođeni odličnim Lewisom slavili sa 20:16. Čapljinci su i u trećoj četvrtini bilo bolji rival i riješili rezultat u svoju korist sa 22:20. Posljednja dionica susreta je pružila izuzetno tvrdu igru sa samo 25 poena. Bosna je do samog kraja imala prednost, ali je Lewis sigurnim poenima iz slobodnih bacanja poravnao rezultat na 68:68. U petominutnim produžecima Studenti su slavili sa 17:14, i konačni rezultat na semaforu je glasio 85:82.

U osmoj ovosezonskoj pobjedi Bosne najefikasniji je bio Damjanović sa 19 poena. U redovima Čapljine fenomenalan je bio Lewis koji je postigao 31 poen, ubilježio šest skokova te jednu asistenciju.