Italija prejaka za Zmajeve

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je poražena i u drugom kolu turnira u italijanskom Trstu. Ovoga puta bolja od naše selekcije, bila je reprezentacija Italije, koja je slavila rezultatom 99:71.

Već nakon prvih 20 minuta igre naša reprezentacija je gubila sa 48:37, i bilo je jasno da teško možemo do pozitivnog rezultata i u ovoj utakmici. Italijani su pogađali sa svih pozicija, na šta naši košarkaši nisu imali adekvatan odgovor.

U drugom poluvremenu naš tim je igrao veoma slabo, a Italijani su nastavili pogađati naš koš za ubjedljivu pobjedu i konačnih 99:71. Najefikasniji u našim redovima bio je košarkaš Brooklyn Nets-a sa 20 poena, Elmedin Kikanović je postigao 12 poena, te Andrija Stipanović 10 poena. U domaćoj reprezentaciji najefikasniji su bili Luigi Datome sa 19 postignutih poena, i Pietro Aradori sa 17 postignutih poena.

Naredni susret naša reprezentacija će snage odmjeriti sa reprezentacijom Kanade  u utorak 5.augusta sa početkom u 18 sati.