Fudbaleri Željezničara odigrali su 2:2 sa Zetom u Podgorici što im je, nakon pobjede na Grbavici od 1:0, osiguralo igranje u drugom pretkolu Lige Evrope.

Od prve minute izabranici Slavka Petrovića su imali inicijativu, ali bez ozbiljnijih prijetnji po gol crnogorske ekipe.

Nakon pola sata igre Graovac je pogriješio, predao loptu igraču Zete, a Kukuličić pogodio za 1:0.

Ipak, nije dugo trajalo slavlje Crnogoraca. Goran Zakarić je dvije minue kasnije sjajno pogodio iz slobodnog udarca za 1:1 i veliko slavlje oko 700 navijača Željezničara.

U nastavku susreta nešto otvorenija igra Zete dala je prostora igračima Željezničara da pokušaju doći do novog pogotka. Tako je nakon sat vremena igre Ivan Lendrić sjajno pogodio za 1:2.

Nakon primljenog gola Crnogorci su malo preuzeli inicijativu i u nekoliko navrata ugrozili gol Vedrana Kjosevskog koji je kapitulirao u 76. minuti nakon sjajnog šuta Krstovića.

U 88. minuti velika šansa za domaćii sastav, ali sreća je bila na strani tima s Grbavice. Gosti su i u sudijskoj nadoknadi mogli doći do pobjede, ali nisu bili precizni.

Željezničar će u drugom pretkolu igrati protiv švedskog AIK-a.